پایگاه اینترنتی فاطمه الزهرا - مبلغ وهابیت تبدیل به مبلغ مکتب اهل بیت(ع) شد

پایگاه بزرگ فرهنگی و دینی

پایگاه بزرگ فرهنگی و دینی

پایگاه اینترنتی فاطمه الزهرا - مبلغ وهابیت تبدیل به مبلغ مکتب اهل بیت(ع) شد پایگاه بزرگ فرهنگی و دینی
این مطلب به عشق مولای نازنیم امیرالمومنین الهی فداش بشم

مبلغ وهابیت تبدیل به مبلغ مکتب اهل بیت(ع) شد

از زبان
دکتر محمد حسین شجاعی فرد نویسنده کتاب مناظره دکتر و شیخ

یک نفر با دوستان ما آشنا شده بود و برای صحبت پیش من آمده بود، که بعدا فهمیدیم آن فرد از مبلغان وهابیت بود و برای کار کردن روی اعتقادات ما آماده بود.

چند جلسه با ایشان مباحثه داشتیم و در هرجلسه افراد متفاوتی را با خود می آورد، تا یکبار آخر شب تماس گرفت و گفت من می خواهم امشب حتما شما را ببینم، پذیرفتم و هنگامی که دیدار کردیم گفت من امشب باید شما را می دیدم چون فردا باید به نیجریه بروم، گفت: آمده ام تا به چیزی اقرار کنم و آن هم این است که من 23 سال مبلغ وهابیت در نیجریه بودم. سمت های مختلفی هم در برخی سازمان ها مثل یونسکو داشت اما تا آن موقع فقط به ما گفته بود که استاد دانشگاه است.

در ادامه گفت: من امشب آمدم تا اقرار کنم که وهابیت باطل است و با صحبت هایی که با شما داشتیم متوجه شدم مکتب اهل بیت(ع) مکتب حق است و اسلام واقعی و صراط مستقیم است.

هر جلسه هم که افراد مختلفی با من می آمدند، این افراد شیخ های ما بودند و من می دیدم که پاسخی برای حرف های شما ندارند و حتی یکبار یکی از شیخ هایمان خودش را به خواب زد تا جواب شما را ندهد. بعد از این ماجرا برای اینکه مطمئن شوم که راست می گوید او را به ایران دعوت کردم و با هزینه خودش به ایران آمد و هنوز هم با من در ارتباط است.

این مبلغ پیشین وهابیت در انتها به من گفت، من 23 سال مبلغ وهابیت بودم اما ازین به بعد می خوام مبلغ مکتب اهل بیت(ع) باشم.

چه توصیه هایی برای افرادی که برای اولین بار به حج مشرف می شوند مخصوصا جوانان دارید؟

توصیه ام این است که جوانان حتما کتاب حج دکتر شریعتی را بخوانند. مختصر مطالعاتی هم راجع به فلسفه حج داشته باشند که مقداری هم در بسته های فرهنگی حجاج موجود است.

برای اینکه در مدینه و مکه با شبهه ای مواجه نشوند هم می توانند کتاب «مناظره دکتر و شیخ» را مطالعه نمایند.

همچنین سعی کنند به جای پرداختن بیش از اندازه به دقت در عمل، ضمن اینکه به کیفیت اعمال دقت دارند با فلسفه آنها نیز آشنا شوند تا اعمالشان دارای روح باشد و حقیقتا هم مورد قبول واقع شود.

حتما هم دقت نمایند تا وقتشان تلف نشود، درست است که طول سفر یک ماه است اما سعی کنند سفرشان بیشتر جنبه های عبادی و فکری داشته باشد نه گردشگری. همچنین سعی نمایند تا آنجا که برایشان مقدور است نمازها را در مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) اقامه نمایند.تاریخ : سه شنبه 1392/06/26 | ساعت 18 و 11 دقیقه و 12 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic