پایگاه اینترنتی فاطمه الزهرا - مطالب شهریور 1392

پایگاه بزرگ فرهنگی و دینی

پایگاه بزرگ فرهنگی و دینی

پایگاه اینترنتی فاطمه الزهرا - مطالب شهریور 1392 پایگاه بزرگ فرهنگی و دینی
ابوبکر اولین آدم سوز اسلام+سند

یکی از جنایاتی که ابوبکر مرتکب شد و در آخرین لحظات زندگی اش از انجام آن سخت اظهار پشیمانی می کرد، کشتن «ایاس بن عبد الله»، معروف به فجائه بود که به طرز بسیار فجیعی او را زنده زنده در آتش سوزاندند در حالی که ذکر شهادتین بر لب داشت.


نوشته اند فجائه به جای جنگ با مرتدین(شیعیانی که حاضر به پذیرفتن خلافت ابوبکر نبودند و حاضر نشدند زکات مالشان را به نماینده ی ابوبکر بدهند) به راهزنی مشغول شده بود (بنا به ادعای آنان) که این خود جای بحث و بررسی دارد ؛ اما کافر و مرتد نشده بود و این که ابوبکر در آخرین لحظات عمرش از زنده سوزی و کشتن فجیع او احساس پشیمان می کند ، نشان دهنده این است که وی در این حادثه عمل خلافی را انجام داده است که وجدانش را اذیت می کرده است . خلیفه وظیفه داشت به جرم های او رسیدگی و بر طبق دستور شرع حد را بر او جاری کند . اگر جرم او سرقت بود، دستش را قطع و اگر مرتکب قتل شده بود ، قصاصش می کرد . نه این که بدون محاکمه ، او را زنده زنده در آتش بسوزاند .

سؤال ما از علمای اهل سنت این است که آیا امکان دارد که خداوند به آمدن چنین فردی که وحشیانه فرد مسلمانی را به آتش می کشد، در قرآنش بشارت داده باشد ؟


آیا چنین کسی می تواند مصداق « أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ » باشد ؟

وَاسْمُهُ إِیَاسُ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَبْدِ یَالِیلَ بْنِ عُمَیْرَةَ بْنِ خِفَافٍ من بنی سُلیم، قاله ابن إسحاق،وَقَدْ كَانَ الصِّدیق حرَّق الْفُجَاءَةَ بِالْبَقِیعِ فِی الْمَدِینَةِ، وَكَانَ سَبَبُهُ أنَّه قَدِمَ عَلَیْهِ فَزَعَمَ أنَّه أسلم، وَسَأَلَ مِنْهُ أَنْ یجهِّز مَعَهُ جَیْشًا یُقَاتِلُ بِهِ أَهْلَ الرِّدَّة، فجهَّز مَعَهُ جَیْشًا، فلمَّا سَارَ جَعَلَ لَا یمرُّ بِمُسْلِمٍ وَلَا مُرْتَدٍّ إِلَّا قَتَلَهُ وَأَخَذَ مَالَهُ، فلمَّا سَمِعَ الصِّدیق بَعَثَ وَرَاءَهُ جَیْشًا فردَّه، فلمَّا أَمْكَنَهُ بَعَثَ بِهِ إِلَى الْبَقِیعِ، فَجُمِعَتْ یَدَاهُ إِلَى قَفَاهُ وألقی فی النَّار فحرقه وهو مقموط.الكتاب: البدایة والنهایة/المؤلف: أبو الفداء إسماعیل بن عمر بن كثیر القرشی البصری ثم الدمشقی/(المتوفى: 774هـ)/المحقق: علی شیری/الناشر: دار إحیاء التراث العربی/الطبعة: الأول
ى 1408، هـ - 1988 م/[ترقیم الكتاب موافق للمطبوع]/قام بفهرسته الفقیر إلى الله: عبد الرحمن/الشامی، ویسألكم الدعاء.البدایة و النهایة ج6ص352 ط احیاءالتراثتاریخ : جمعه 1392/06/29 | ساعت 17 و 39 دقیقه و 36 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
امام زمان(عج) آمدنی است یا آوردنی 2 شرط از شروط چهارگانه ظهور محقق شده است

استاد مرکز تخصص مهدویت گفت: برای ظهور منجی باید مردم بفهمند که برپایی عدالت واقعی و ایجاد سعادت از عهده حکومت‌‌های غیر الهی خارج است و فقط در سایه دین و رهبری آسمانی، بشر به سعادت واقعی می‌رسد.

خبرگزاری فارس: امام زمان(عج) آمدنی است یا آوردنی/ 2 شرط از شروط چهارگانه ظهور محقق شده است

ادامه دارد ...

جزئیات بیشتر....
تاریخ : پنجشنبه 1392/06/28 | ساعت 18 و 12 دقیقه و 28 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
بدون شرح هشدار+18


مطلب بدون شرح در ادامه....


ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 1392/06/27 | ساعت 12 و 24 دقیقه و 41 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
این مطلب به عشق مولای نازنیم امیرالمومنین الهی فداش بشم

مبلغ وهابیت تبدیل به مبلغ مکتب اهل بیت(ع) شد

از زبان
دکتر محمد حسین شجاعی فرد نویسنده کتاب مناظره دکتر و شیخ
جزئیات بیشتر....
تاریخ : سه شنبه 1392/06/26 | ساعت 18 و 11 دقیقه و 12 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
صحنه های دلخراش از جنایات وهابیون جلوی چشم کودکان تصاویر با هشدار 18+

جنایات این تروریست ها که مدعی اسلامگرایی هستند، در حالی انجام می گیرد که نه حامیان غربی تروریست ها که ادعای دفاع از حقوق بشر، آزادی بیان و تسامح دارند در این باره سخنی می گویند؛ و نه کشورهای عرب و همسایه که داعیه دار دفاع از اسلام هستند.
 

جام دینی: روزنامه دیلی میل با انتشار این تصاویر، نوشت: سر بریدن این افراد در برابر چشم کودکانی صورت گرفت که "صحنه ای زشت و وحشیانه از جنگ داخلی در سوریه را به مشاهده نشسته بودند".در این تصاویر دلخراش، تروریست های حاضر در سوریه، سرِ بریده یکی از قربانیان را بالای دست گرفته و با افتخار یه این جنایت خود، فریاد سر می دهد و همدستانش نیز با تیراندازی هوایی، فریاد شادی سر می دهند.برای دیدن تصاویر اینجا کلیک کنید.....
تاریخ : سه شنبه 1392/06/26 | ساعت 17 و 54 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
چگونه جوان شراب خوار میهمان سفره امام زمان شد؟

در تهران جوانى را می‌شناختم که از هیچ فسادى چون قمار و مشروب امتناع نداشت. در میان آشنایان او نیز کسى نبود که بتواند او را از منجلاب فساد نجات دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، در کتاب "معاشرت" به بیان خاطره‌ای پرداخته است که خواندنی است: در محل زندگیم در تهران جوانى را می‌شناختم که از هیچ فسادى چون قمار و مشروب و رابطه نامشروع و پایمال کردن حق مردم امتناع نداشت و در میان آشنایان او نیز کسى نبود که بتواند او را از منجلاب فساد نجات دهد.

ادامه....
تاریخ : شنبه 1392/06/23 | ساعت 15 و 44 دقیقه و 24 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
سند: روایت "جهاد نکاح" در کتاب "صحیح بخاری"

اما برای بررسی ریشه صدور چنین فتوایی، به یکی از اصلی ترین کتب حدیث اهل سنت یعنی "صحیح بخاری" مراجعه کردیم. به گزارش شیعه آنلاین، "جهاد نکاح" اصطلاحی است که حدودا از یک سال پیش به وجود آمده است. این اصطلاح اولین بار توسط یک مفتی وهابی از کشور تونس مورد استفاده قرار گرفت.

ادامه....
تاریخ : شنبه 1392/06/23 | ساعت 15 و 35 دقیقه و 56 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
حال متوسّلین به امام عصر(عج) بر حضرت مخفى نیست

آیا رفتن به مسجد جمکران در شب هاى چهارشنبه خصوصیّت دارد؟. . . آیا چهل شب چهارشنبه به مسجد جمکران رفتن خصوصیّتى دارد؟

پاسخ...
تاریخ : شنبه 1392/06/23 | ساعت 15 و 27 دقیقه و 57 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
پیش بینی  بسیار عجیب مولا متقیان حضرت امیر(ع) در باره آمریکا

فی الکتاب الجفر الاعظم الذی ینسب الى الامام علی علیه السلام وجدنا ممن یحیر العقل و تقف الکلمات عاجزه والمعانی متحیره امام هذا الکلام والمنطق الذی لا ینقطه لا وصی رسول وممن یختم بها الله اوصی خاتم الانبیاء حیث الکلام لیس کلام من رجل عادی او رجل الادیب هذا الرجل الذی یتهمه البعض با اکتسب العلم من ابی قحافة هو الذی .. حیث قال {سلام الله علیه}: یظهر بلال من تحنف, فی نجوم خمسین لیست فی السماء 1, انما هی بالا رض العظیمه, ولکن النجمة بنی اسرائیل المرسومه فی خطوط الدرع تبلعهم جمیعا زمان وعد الاخره لهم, الذی یسوؤن فیه الوجوه کل العرب....

در آخر الزمان در امارک (آمریکا) انواع لذت ها و نعمت ها وجود دارد اما دین حکام آن نزدیک به پرستیدن شیطان است. بیشتر مردمش پیرو حضرت مریم عذراء (مسیحی) هستند اما یهود بر آنان مسلط است....


ادامه دارد.....

ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 1392/06/21 | ساعت 18 و 24 دقیقه و 44 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
توقعات امام زمان(عج) از شیعیان

پرهیز از افراط و تفریط: امام زمام (عج) در توقیعی می فرمایند:

امام-زمان

 

«تقوا پیشه کنید، تسلیم ما باشید و کار را به ما واگذارید که بر ماست شما را از سرچشمه سیراب بیرون آوریم چنانکه بردن شما به سرچشمه از سوی ما بود … به سمت راست میل نکنید و به سوی چپ نیز منحرف نشوید.» (۱)

توجه به آن حضرت همراه با محبت

ولایت حضرت علی (ع)

توسل به حضرت زینب (ع) جهت تعجیل در فرج

عرضه اعمال به محضر مقدس امام زمان (عج)

شیعیان چرا ما را نمی خواهند؟!

اخلاص در عمل

بردباری و شکیبایی

تحصیل معارف اهل بیت (ع)

کمک به مردم

توجه به پدر و مادر

توسل به قمر بنی هاشم (ع)

احترام به قرآن

خدمت به محرومان

روضه حضرت ابوالفضل (ع)

واین مطلب ادامه دارد.......جزئیات بیشتر...
تاریخ : پنجشنبه 1392/06/21 | ساعت 17 و 34 دقیقه و 50 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
پاسخ به یک شبهه؛ چرا خدا با تهدید حرف می زند

خداوند، انسان‌ها را در مورد پذیرش اصل دین اسلام نه تنها تهدید نکرده است، بلکه از اجبار کردن مردم به دینداری نیز خودداری کرده است.

پاسخ به یک شبهه؛ چرا خدا با تهدید حرف می زند

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ چرا خداوند در آیات خود از تهدید کردن و ترساندن افراد استفاده کرده؟ و چرا در کلمات خود از نوعی جبر استفاده کرده است؟ چرا می گوید خداوند انتقام می گیرد؟ چرا باید از او بترسیم؟

فهم آیات قرآنی و روایات اسلامی اگر چه تا حد زیادی امکان پذیر است، ولی فهمیدن معنای دقیق و تحلیل صحیح از آن‌ها مستلزم کسب معارف و علوم زیادی است.

واژه‌های مختلفی در قرآن کریم به معنای ترس یا نزدیک به آن است. کلمه «خوف»، «خشیت»، «وجل»، «رهب» از این کلمات است. اگر چه از این واژه‌ها در قرآن استفاده فراوانی شده است، ولی هر کدام جایگاه مخصوص به خود را دارند و در مقابل، واژه‌های رحمت و محبت و مهربانی نیز بسیار زیاد استعمال شده است.

در ذیل به برخی از مصادیق هر دو نوع از کلمات اشاره شده و حکمت‌های آن اشاره می‌شود.

به کارگیری ادبیات رئوفانه (درباره اصل پذیرش اسلام و در مقابل مومنان):این مطلب ادامه دارد....ادامه....
تاریخ : چهارشنبه 1392/06/20 | ساعت 15 و 57 دقیقه و 00 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
ساعت قیام امام زمان و نشانه هاى قائم و اصحابش در سوره حج


باتوجه به اینکه بیش از 130 آیه در قرآن با موضوع مهدویت مرتبط است. برآن شدیم تا درآستانه هفته حج، آیات مهدوی سوره حج را مرور کنیم.
در سوره حج 8 آیه مهدوی (آیات 7- 39- 31- 55- 60- 65- 77- 78) وجود دارد.
وَ أَنَّ السَّاعَهَ آتِیَهٌ لا رَیْبَ فِیها(1)
و اینک رستاخیز (ساعت قیامت) شکى در این نیست. ابى سعید خدرى مى گوید: پیامبر اکرم(ص) فرمود: ساعت قیامت برپا نمى شود مگر اینکه دنیای پر از ظلم و جور را دشمن بگیرد، سپس کسى از اهل بیت من قیام مى کند و دنیا را پر از عدل و داد کند بعد از اینکه پر از ظلم و دشمن شده باشد.(2)
سپس نشانه هاى قائم را بیان مى کند.
پیامبر(ص) فرمود: مهدى از ما اهل بیت(ع) است، داراى پیشانى پهن و بینى کشیده عقابى، عدل و داد را بر زمین مى گستراند همان گونه که از جور و ستم پرشده است تا آخر حدیث. (3)
أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ(4)
به کسانى که بر آنان ستم شده است اجازه نبرد داده شد، و خداوند بر یاریشان تواناست.
امام صادق(ع) در تأویل این آیه شریفه فرمود: این آیه درباره قائم و اصحاب اوست و هنگام قیام، خونب هاى حسین(ع) مى خواهند و گویند: مائیم صاحب اختیاران خون و خونخواهان امام حسین(ع) هستیم. (5) و خداوند متعال به آنان وعده نصر و پیروزى بر کفار و معاندین را داده است.(6)
الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ (7)
و یاران خدا کسانی هستند که هرگاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم نماز را برپا مى دارند و زکات را ادا مى کنند و امر به معروف و نهى از منکر مى نمایند و پایان همه کارها از آن خداست.
ابى جارود از امام باقر(ع) نقل مى کند که فرمود: نزول این آیه در شأن مهدى(عج) و اصحاب اوست، که شرق و غرب زمین را مالک شوند خداوند دین را به وسیله ایشان ظاهر می کند تا آنجا که اثرى از ظلم و بدعت باقى نمى ماند.
از امام صادق(ع) روایت دیگرى همچون این روایت نقل شده است.(8


ادامه دارد....

ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 1392/06/20 | ساعت 15 و 47 دقیقه و 41 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
مصاحبه ای مهم با آیت الله قائم مقامی پیرامون تحولات عظیم کنونی و ارتباط آنها با ظهور
                                                   (فیلم + صوت)


سوال: اینها همان قواعد ظهور نیست که در آخرالزمان هست؟
سوال: الان با انفجار نور دیگری که رخ داده، با این بیداری اسلامی، شما این وضعیت سیر را چگونه میبینید؟ حق و باطل الان در چه تقابلی هستند؟
حضرت آقا فرمودند که از مشخصات اتفاقات منطقه، یکی مردمی بودن و دیگری اسلامی بودنش است
جالب اینجاست که عده ای در صحبت هاشون مطرح میکنند که این حرکت ها در زمان امام صادق هم بوده! جنبش ابومسلم و...
سوال: حاج آقا تعبیری از شما شنیدیم که ما نباید از وقایع عقب بیفتیم، از وقایع کنونی جهان و وقایع ظهور بسیار سریع شده و سعی کنیم از وقایع عقب نیافتیم وغیره...........

براستی پاسخ چیست؟!استاد برجسته مهدویت ایت الله قائم مقامی پاسخ میدهد لطفا به ادامه بروید...

و ان شاءالله همه ما از یاران حضرت باشیم... ان شاءالله

وصلی الله علی محمد و آل محمدادامه...
تاریخ : پنجشنبه 1392/06/7 | ساعت 06 و 44 دقیقه و 10 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
گروه مسلح «آزادگان شام» 19 شیعی سوری را سر بریدند

در جریان تصرف این مزرعه عناصر مسلح اقدام به بریدن سر 19 نفر از اهالی شیعی این مزرعه کردند که در میان آنها 3 کودک و 6 زن مشاهده می‌شوند.

ادامه خبر.....
تاریخ : پنجشنبه 1392/06/7 | ساعت 06 و 08 دقیقه و 27 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
**************
منتظران مهدی بهوش و بگوش هوشیار باشید!!
هنگامى خروج سفیانى ، دعوت ما را لبیك بگویید !
**************

ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 1392/06/7 | ساعت 05 و 59 دقیقه و 56 ثانیه | نویسنده : ابراهیم دلشاد تنیانی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات